Se stárnutím kůže se zpomaluje její metabolismus. To vede k poklesu aktivity ve vazivových buňkách, které produkují kolagen a elastin. Výsledkem je snížená produkce kolagenu. Kolagen je zodpovědný za pevnost kůže. Jeho úbytek s přibývajícícm věkem vede k jejímu stárnuti, což se projevuje, mimo jiné, vráskami. Biostimul využívá metodu fotonyx, u které byla prokázána multiplikace kolagenu v kožní škáře působením červeného QM (quasi monochromatického) světla. Umožňuje neinvazivní obnovu kolagenních vláken. Nárůst počtu kolagenních vláken ve škáře a aktivace vazivových buněk je rozhodující z hlediska regeneračního a anti-aging efektu této techniky. Výsledkem je pevná, pružná pokožka s redukovanými linkami vrásek a zářivým, svěžím a hladkým vzhledem. Čím je pleť starší, tím je zapotřebí delší doby aplikace a většího počtu opakovaných kúr. Před vlastní aplikací Biostimulu doporučujeme očistit ošetřovanou partii přípravkem BioFluid pro následný lepší průnik světelných paprsků do tkáně.

Multiplikace kolagenu je rozhodující pro přirozené vyhlazení statických vrásek a vzhledové omlazení kůže. Medicínská literatura označuje tento účinek jako anti-aging efekt. Jedná se o ošetření, které je třeba pravidelně opakovat a stimulovat fibroblasty k tvorbě kolagenu. Synergicky působí také zlepšení krevní cirkulace v ošetřované oblasti, které přináší výživu a prokysličení. Podstatná je i funkce proti volným radikálům a obnova povrchových vrstev podnícená polarizací červeného světla.

Fotonyx je neinvazivní a bezbolestný, působí aktivaci vlastního přirozeného kolagenu. Pro udržení dosaženého efektu je dostačující pokračovat v pravidelných každodenních aplikacích QM polarizovaného červeného světla. Fotonyx lze využít i v kombinaci s jinými protivráskovými technikami, např. výhodně působí po dermabrazi či laserovém resurfacingu, kdy navíc snižuje riziko jizviček, které mohou zbrušovací zákroky někdy způsobovat.