Cena je dle lokality (například Švýcarsko bude dražší než Česko a Praha bude pravděpodobně dražší než Brno), ale pokud zůstaneme v CZ, pohybuje se cena v průměru od 22.000,- do cca 66.000,- za klasický facelift. Pak je zde řada druhů faceliftů u kterých je také široké cenové rozpětí.

Průměrné náklady na facelift tedy znáte. Ty ale mohu obsahovat pouze část (nemusí zahrnovat anestezii, vybavení operačního sálu a další související náklady na zákrok) nebo celkovou cenu. Konečnou cenu tedy konzultujte s ordinací svého vybraného plastického chirurga.

Cena faceliftu bude záviset na zkušenostech chirurga, typu použitého postupu, typu použitého materiálu (pokud bychom to mělo přirovnat k terminologii aut, tak můžete mít Ladu nebo Mercedes) a náročnosti zákroku. Náklady na facelift mohou zahrnovat: práci chirurga, náklady na nemocnici nebo chirurgické zařízení, poplatky za anestezii, léky, pooperační oděvy, lékařské testy (předoperační vyšetření), atp.

Při výběru plastického chirurga pro facelifting pamatujte, že jeho zkušenosti a hodnocení předchozích klientů by mělo mít prioritu před cenou. Mohlo by se stát, že budete muset na reoperaci. Vzhledem k tomu, že tato osoba bude operovat nejviditelnější část vašeho těla, měli byste se obrátit na nejzkušenějšího chirurga, kterého si můžete dovolit.

Stojí to za to?

Co se fyzična týče, jak stárnete, vaše pokožka ztrácí pevnost a začíná ochabovat. S menším množstvím kolagenu se začnou tvořit záhyby a vrásky. Než se nadějete, máte povislou kůži v oblasti čelisti, druhou bradu a všude vrásky. Facelift tyto problémy řeší. Dobrý facelift může vašemu obličeji ubrat 5 až 10 let.

Jedna studie uvádí, že 76 % pacientů stále vypadalo mladší než před operací i o pět let později.

Když se na to podíváme z emocionálního hlediska, studie ukazují, že ženy jsou obecně méně sebevědomé než muži. Tento nedostatek sebedůvěry se projevuje i na pracovišti a snižuje šance na úspěch.

Pokud byste mohli udělat něco pro zlepšení svého sebevědomí, proč byste to neudělali? Lepší sebevědomí vám může přinést větší úspěch ve vaší kariéře. Jak lidé stárnou, ostatní mají tendenci je vnímat jako méně energické. Některé ženy se pro společnost dokonce cítí neviditelné, jakmile přestanou být „krásné“.

Způsob, jakým vaše tělo ukazuje svůj věk, nemusí určovat, jak mladí se cítíte. Facelift může váš vnějšek sladit s mladistvým, živým mentálním nastavením uvnitř. Výsledky vás zanechají sebevědomější.

S liftingem obličeje můžete podniknout kroky, které vás učiní šťastnějšími. Za náklady na facelift získáte nejen zákrok, díky kterému budete vypadat mladší. Získáváte ve svém životě více sebevědomí a štěstí. Zvažte sami, zda mít ze sebe lepší pocit a dosáhnout většího úspěchu za tuto cenu stojí.