Nač se při konzultaci s plastickým chirurgem ptát?

Máte specializační atestační zkoušku z plastické chirurgie? Jste držitel licence České lékařské komory v oboru plastická chirurgie? Jak dlouho jste plastickým chirurgem? Jak často provádíte operace facelifting? Mohu vidět nějaké fotky před a po operacích faceliftu, které jste provedl? Jakou operační techniku ​​mi doporučujete? Jak dlouho mi výsledky faceliftu vydrží? Jaká jsou rizika a možné komplikace operace faceliftingu? Co mohu očekávat od zotavení po operaci? Co se stane, když nebudu spokojená s výsledky zákroku?

Co očekávat během rekonvalescence po faceliftu (rytidektomii)?

Po faceliftu budete mít modřiny a otoky, které budou trvat asi dva až tři týdny. Někteří lidé se hojí rychleji a jiní pomaleji. I když si možná nebudete přát chodit na veřejnost během ranného období zotavení, měli byste se v prvních dnech po operaci začít cítit dobře.

Kdy se odstraňují obvazy?

Ve většině případů vám chirurg odstraní obvazy jen několik dní po faceliftu. Váš chirurg vás bude chtít vidět několikrát během dvou až tří týdnů po operaci, aby posoudil vaše modřiny a otoky, případně odstranil stehy.

Jaká je doba rekonvalescence po faceliftu?

Doba potřebná k zotavení po faceliftu závisí na typu operace, kterou jste podstoupili a na vašem celkovém zdraví. Můžete mít modřiny a otoky po dobu několika týdnů. Může však trvat dva až tři měsíce, než se váš obličej bude cítit „zpět v normálu“.

Kdy se mohu po faceliftu vrátit do práce nebo k jiným činnostem?

Většina lidí, kteří mají invazivnější facelifting, se může vrátit do práce za dva až tři týdny. Pokud máte méně invazivní zákrok, jako je mini-facelift, můžete se obvykle vrátit do práce po pěti až sedmi dnech. Váš chirurg pravděpodobně doporučí, abyste neprováděli namáhavé cvičení po dobu nejméně tří týdnů po operaci.

Kdy pro jistotu volat doktora?

Pokud jste podstoupili facelifting, měli byste okamžitě kontaktovat svého chirurga, nebo pokud se dlouhodobě nikomu z kliniky nedovoláte, obvodního lékaře, pokud máte některý z následujících příznaků:

krvácení, které začne prosakovat skrze obvaz • extrémní otok • horečka • abnormální výtok (hnis) z místa řezu • extrémní bolest • vaše stehy vypadli dříve, než jste si je měli nechat odstranit

Hradí faceliftu (rhytidektomii) pojišťovna?

Pojišťovny tento zákrok nepokrývají, stejně jako většinu dalších z oblasti estetické, kosmetické nebo plastické chirurgie. Takže cenu za facelift budete muset zaplatit z vlastního. Ujistěte se, že obdržíte všechny náklady svého chirurga písemně. Je dobré požádat o podrobné poplatky, které vám budou účtovány za anestezii, následnou péči, případné předepisování atd.

Jaký je nejlepší věk pro facelift?

Většina lidí, kteří podstoupí facelift, tak činí v 35, 40, 50 nebo 60 letech, kdy se začnou objevovat známky stárnutí. Neexistuje žádný „nejlepší věk“ pro provedení faceliftu, protože každý stárne jinak v závislosti na různých faktorech, jako je genetika, životní styl a životní prostředí.

Jaký typ faceliftu je pro mě vhodný?

Existuje mnoho typů operací faceliftingu a každá operace je jedinečná jako vy. Některé se zaměřují na konkrétní oblasti vašeho obličeje, zatímco jiné se zaměřují na většinu nebo všechny oblasti vašeho obličeje. Plastický chirurg s vámi může probrat všechny možnosti faceliftu a společně se můžete rozhodnout pro zákrok, který bude vyhovovat vám a vašim cílům.

Obecně platí, že čím více volné a přebytečné kůže máte, tím významnější bude operace. V těchto případech chirurgové často doporučují úplný nebo tradiční facelift. Pokud máte minimální povolenou kůži a jen časné známky stárnutí, nebo se potřebujete zaměřit jen na problémovou oblast, můžete se rozhodnout pro méně invazivní operaci. S faceliftem lze kombinovat další zákroky, jako je operace očních víček nebo zvednutí obočí, pro dosažení úplnějšího omlazení. Opět je důležité setkat se s chirurgem, abyste plně porozuměli všem možnostem.