Pokud budete dodržovat všechny pokyny chirurga ohledně předoperační přípravy a také všechna omezení v rámci pooperační péče, vaše operace by měla být úspěšná a vy se tak budete moci těšit na celkové omlazení vašeho vzhledu v oblasti obličeje a krku.

Deep plane facelift - před a po
Deep plane facelift + Deep necklift + blef. – před a po
Deep plane facelift - před a po
V Lift + Deep necklift – před a po

Zlepšit se či úplně vymizet by měly všechny vrásky a také hluboké nosoretní rýhy. To samé lze očekávat také v oblasti krku, pokud facelift kombinujete s neck liftem.

Díky pozvednutí tváří váš obličej nabere mladistvější a svěžejší vzhled, vymizet by měl také unavený výraz v obličeji.

Očekávat lze také úpravu a vytažení vašeho obočí, to díky temporálnímu faceliftu. Chirurg odstraní také všechny přebytečné tukové vrstvy, tím odstraní všechny nadbytečné laloky či druhou bradu. V opačném případě, pokud trpíte velkými propady v obličeji, může naopak vašim vlastním tukem tyto propady vyplnit. Facelift ale stárnutí rozhodně nezastaví, dokáže ho však zpomalit. Výsledek je sice trvalý, ale s dalším stárnutím se bude opět měnit, proto je doporučené absolvovat facelift znovu po uplynutí 5 až 10 let.

Vyplatí se do sebe investovat?

Facelift má za cíl ubrat několik let a vytvořit mladistvější vzhled. Pokud bychom měli shrnout, facelifting odstraňuje a napíná ochablou pokožku, snižuje pokles tváří kolem linie čelisti, zvedá věkem povislé koutky úst, redukuje vrásky mezi tvářemi a rty.

Mohou však existovat určité nevýhody. U mužů může být po operaci těžší dosáhnout přirozeného vzhledu, protože mají chlupy před ušima, případně kotlety. Pokud jsou kotlety vytaženy dozadu a nahoru, může to vypadat divně. U mužů i žen může facelift vést ke zkreslení ušních boltců (proto je dobré vybrat si chirurga který má s tímto typem operací zkušenosti). Pokud je odstraněno příliš mnoho kůže, obličej může vypadat stažený nebo vyděšený.

Pro dosažení nejlepších výsledků může člověk potřebovat další procedury, jako je lifting krku (v některých případech se dělá zároveň s faceliftem), operace očních víček, liposukce, odstranění tuku na tvářích, lifting čela, obočí, chemický nebo laserový peeling a lícní nebo bradové implantáty. Facelift není hrazen pojišťovnou. Cena faceliftu je v řádu desítek tisíc, zvažte zda pro sebe chcete něco udělat.

Doporučení

Než se na facelift objednáte, měli byste prodiskutovat a zvážit následující body:

  • Operace facelift se nedoporučuje nikomu s vážnými zdravotními problémy a kandidát by měl být v dobrém duševním a fyzickém zdraví.
  • Vyšší riziko komplikací mají pacienti s vysokým krevním tlakem a cukrovkou.
  • Kouření cigaret a užívání tabáku zvyšuje riziko komplikací po operaci. Může narušit hojení. Kdo uvažuje o faceliftu, měl by úplně přestat kouřit nebo používat nikotinové produkty.
  • Dobrá elasticita pokožky a struktura kostí zajistí nejlepší výsledky.
  • Pacienti by neměli užívat aspirin nebo jiné léky na ředění krve alespoň týden před operací.
  • Při kosmetické operaci je důležité mít rozumná a realistická očekávání.